Bár a feladat egyéni volt, de a sok állatketrecből végül egy hatalmas benépesített állatkert készült az állatok világnapjára. További fotók nézegethetők ITT
Plasztikai, térben, majd síkban ábrázolás gyakorlása, ismerkedés az agyaggal. A képlékeny anyagból készítettünk térben egy kis labdát. Majd körülbelül egy maroknyi agyagot, lapítva, gyúrva, nyújtva kialakítottuk az alapformát.
Amikor földközeli, természetes alapanyagokkal találkoznak a gyermekek, mint például a homok, sár olyan, mintha régi, ősi, kellemes ösztönök törnének elő. Ennek a naturális tevékenységnek a folytatása az agyaggal való találkozás. Az agyag megmunkálását, az anyag- és eszközhasználatot viszont meg kell mutatni a gyerekeknek. A formálás technikái közül, mi ma a gömbölyítéssel, lapítással ismerkedtünk.
Az eszközöket kikészítettem, majd kértem őket, hogy kerítsük körbe az állatokat. Hogy mivel és hogyan, azt rájuk bízom. Akár a rajzolásnál, sokszor jobb, ha itt sem korlátoljuk be őket, így szárnyalhat igazán a kreativitásuk, és így fognak ötletes, egyedi készítményeket alkotni. Egy állatkertet készítettünk közösen, amit kiállítás után hazavihetnek a gyermekek. Nézzétek meg a videókat is!
Az agyagozás fejlesztő hatása:
· Fejleszti a finommotorikát az ujjak, csukló izmait, elősegíti a kéztőcsontosodást, megteremti a helyes ceruzafogás fiziológiai feltételeit.
· Fejleszti a szem-kéz koordinációt. a képi gondolkodásmódot, a funkcionális képzelőerőt.
· Fejleszti az esztétikai érzékenységet, a memóriát.
· Megkönnyíti a térbeli alakzatok és formák megismerését.
· Alakítja a természettel való harmóniát, a népi kultúra, hagyományok iránti tiszteletet.
· Alakítja a művészeti értékrendeket.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszöntelek! Ha bármi kérdésed, hozzászólásod van, itt megteheted.